Romantikler Toplanın Poz Veriyoruz | Fotoğraf Çekimlerinde Herkesin Yapabileceği 10 “Çift Pozu” Önerisi

Yoldaki Dansçı 19 Kasım 2019

Evlenecekler, sevgilimle hep aynı pozu vermekten sıkıldım diyenler, bizim de tablo gibi bir fotoğrafımız olmayacak mı diye düşünenler koşun! Herkesin yapabileceği 10 “çift pozu”nu ve sırlarımızı açıklıyoruz🤗

Şaka bir yana spontane çekilmiş bir fotoğrafın yeri, anısı ayrı ama profesyonel bir fotoğraf çekimindede ya da farklı bir şeyler yapmak istediğinizde aşağıdaki öneriler işinize yarayacaktır. Dansçı ya da model olmanız gerekmiyor, birkaç noktaya dikkat ederek profesyonel kareler çıkartmak mümkün.

Çift Pozu - Koşmanın En Romantik Hali


1- Koşmanın En Romantik Hali

Çift pozlarının en basiti ve eğlencelisinden başlayalım. Sevgilinizin elini tutun ve koşmaya başlayın işte bu kadar basit! Koşarken aranızda biraz mesafe olsun sanki arkadakine “hadi gel benimle” der gibi yani. Birbirinize bakmak işin bir diğer sırrı, koşu yarışında değiliz sonuçta unutmayın mottomuz “hadi benimle gel”:) Kızlar, koşarken daha doğal anlar için elinizi başınıza koyabilir ya da kibarca yana açabilirsiniz.

Bu pozla ilgili bir tüyo daha verelim fotoğrafın daha akıcı çıkması için koşu hızımızı biraz yavaşlatıp sanki bir şeyin üzerinden atlar gibi adım adım ilerliyoruz.

Çift Pozu - Boy Farkını Avantaja Çevirin2- Boy Farkını Avantaja Çevirin

Aranızdaki boy farkını romantik bir bakışla avantaja çevirebiliriz. Birkaç farklı alternatifi var aslında ama en temelde yapacağımız şu: Kızlar başımızı yukarı kaldırıyoruz, erkekler hafifçe aşağıya bakıyoruz. Bu sırada birbirinize sarılabilir, el ele tutuşabilir ya da oturabilirsiniz bile. Ayakta duruyorsak unutmamak gereken bir nokta var parmak ucuna çıkıyoruz, bu pozun tatlılığı işte burada 😉

3- Simetri Tutkunlarına Özel

Biraz küsmüşüz gibi dursada simetri sevenler için müthiş bir çift pozu bu 🙂 İhtiyacımız olan tek şey oturabileceğimiz bir bank, çit, duvar. Sırt sırta verip oturun, dik durmaya ve simetrik olduğunuza emin olun işte bu kadar! Bir ayağınız uzatabilir diğerini oturduğunuz yere göre kendinize çekebilir ya da aşağıya sarkıtabilirsiniz.

4- Başını Yaslayacak Bir Omuz Arayanlar

Bu pozun adı huzur… Kendiniz olun, nasıl hissediyorsanız başınızı sevdiğimizin omzuna yaslayın bu kadar. Bir de güzel bir manzaraya karşı yapılırsa o kadar güzel ve unutulmaz oluyor ki! Bir alternative de üst açı, her ikisini de deneyebilirsiniz.

5- Sarılmanın En Eğlenceli Hali

Romantik sarılmadan eğlenceli bir sarılmaya geçiyoruz 🙂 Hepimiz küçükken annemizin, babamızın sırtında gezmişizdir, neden şimdi fotoğraf çekimleirnde de yapmayalım? Pozu yaparken sağlık açısından dikkat edilmesi gereken ir kural var o da belden değil dizlerden eğilmek ve aynı şekilde kalkmak. SonraSı size kalmış minik bir öpücük ya da daha neşeli gözükmesi için havaya kaldırılmış bir el hepsi çok güzel oluyor.

6- Bir Bakış Bir Gülüş

Aşkı en güzel anlatan şey bakışlar, o yüzden bu pozu çok seviyoruz sanki birbirimize olan sevgimizi bir fotoğrafla ölümsüzleştiriyormuşuz gibi… Yapmak çok basit ve doğal. Biriniz kameraya biriniz sevgilinize bakın, minik bir  gülümseme ve hayranlık dolu bir bakış, pozu verdiniz bile. Bir diğer alternatifi ise birbirinize bakmak, biz bu pozu sarılarak vermeyi de çok seviyoruz. Siz de çekimlerinizde farklı alternatiflerini deneyebilirsiniz.

7- The “Poz”

Çift pozu denilince aklımıa gelen görsel tam olarak bu. Ancak işte burada biraz tekniğe gireceğiz. Bu pozu yapmak için esnek olmak zorunda değilsiniz sadece nereden eğileceğinizi bilmeniz gerek ve çok esnek değilseniz bu yer kesinlikle beliniz değil! Bunun için karnınızı ve kalçanızı sıkıp göğsünüzü yukarı doğru ittiğinizi düşünün. Bir de daha güzel gözükmesi için başınızı serbestçe ve kasmadan geriye bırakmalısınız. Biraz deneyin, mutlaka kendi doğru açınızı keşfedeceksiniz 😉 Farklılaştırmak ise size kalmış; iki ayağınız yerde, dizler kırık ya da bir ayak dizde…

Çift Pozu - Dans Severler İçin
8- Dans Severler İçin

Dansçı çiftten çift pozu olarak danslı bir öneri gelmezse olmaz. Hepimiz en azından mezuniyetimizde ya da düğünlerde eşli dans etmişizdir. Daha estetik durması için dik durmamız, birbirimizi kürek kemiklerimizden tutmamız ve dirseklerimizin üst üste gelmesi önemli. Bunun dışında bakışlar ve açı size kalmış.

9- Romantik Komedi Hayranlarına

Herkes filmlerdeki bu kavuşma sahnesini bilir. Bu pozda yine bir önceki dizlerden eğilme kuralı geçerli. Bir diğer kritik olan şey ise belden değil dizlerden ya da dizlerin biraz üzerinde kavramak. Havaya kalktıysanız pozun alternatifi bol 🙂 Ellerinizi açın, sırtınızdan geriye doğru eğilin ya da minik bir öpücük kondurun, hepsi olur.

10- 3-2-1 Zıpla

Fotoğraf çekimlerinde zıplamaları yakalamak için öncelikle makinamızı seri çekim moduna alıyoruz ve zıplıyoruz 🙂 İşin sırrı aynı anda zıplamakta ve en az bir dizimizi çekmekte yatıyor. 3-2-1 aynı anda eğilin ve hoop eller ve dizler yukarı. En sevdiğimiz iki versiyonu iki dizimizi de çekmek ya da bir ayağımızı uzatıp diğer dizimizi çekmek. Ne kadar eğlenceli ve doğal gözükürse o kadar iyi.

BONUS : Yoldaki Dansçı & Admbrs Pozu 🙂

İmza pozumuzu listeye eklemesek olmazdı. Bu poz ilk gezimizden, ilk fotoğraf çekimimizden beri bizimle, herhalde gittiğimiz her yerde, her mevsimde yaptık. Böyle bir devamlılığı olması da onu ayrı bir özel yaptı.

Birkaç sırrını paylaşalım. İlk ihtiyacınız güzel bir fon, yüzünüzü kapatacak çevreyle uyumlu bir obje. Çiftlerden biri objeyle yüzünüzü kapatırken diğeri kibarca elini ya da belini tutuyor. Doğal durması için sanki arada biraz mesafe var da birbirinize uzanmaya çalışıyormuşsunuz gibi düşünün. Gözler kapansın ve sevdiğinize minik bir öpücük kondurun, işte bu!

Tabi ki güzel poz vermek yetmez, bu anı ölümsüzleştiren, sevginizi bir sanat eserine dönüştüren fotoğrafçı da en az pozunuz kadar önemli. Bu güzel anlarımızı duvarlara asmaya doyamadığımız tablolara dönüştüren Barış‘a sonsuz teşekkür ve sevgilerimizle ❤️️

Peki fotoğraf çekimlerini nerede mi yapacaksınız? İşte sonhabar için en güzel rota önerilerimiz Turuncunun Elli Tonu | FOTOĞRAF TUTKUNLARI İÇİN 10 SONBAHAR ROTASI

Benzer Hikayeler

1 yorum

Hangi Dansa Başlamalıyım? | Dans türleri ve kursları hakkında tavsiyeler | Yoldaki Dansçı 20 Kasım 2019 - 17:54

[…] aynı zamanda duruşunuzu da değiştireceği için fotoğraflarda daha iyi çıkmanızı sağlar. 10 çift pozu önerimize bir de bu gözle […]

Yanıtla

Bir Yanıt Bırak