Kamp Sezonunu Açtık | Tas Gölü

Yoldaki Dansçı 25 Nisan 2018
Herkese merhaba,
Bahar geldi 🌺
Henüz deniz kampı için erken olsa da kendinizi doğaya atmak için en güzel mevsimlerden birindeyiz.
Biz de 23 Nisan’ın Pazartesi gününe gelmesini değerlendirip kamp sezonunun açılışını yaptık.
İşte yeni keşfimiz : Zonguldak / Tas Gölü
Sizler için birkaç maddede özetledik, haydi hemen çantaları ve çadırları hazırlayın. Belki bir sonraki hafta sonunda sizle de karşılaşırız 🤗

1- Ulaşımı Oldukça Kolay

Muhteşem doğasına ve sakinliğine rağmen ulaşımı oldukça rahat bir konumda bulunuyor. İstanbul, Ankara ya da Bursa’dan çıkıp yaklaşık 4 saat sonra Tas Gölü’ne varabilirsiniz. Tas Gölü tabelasını görüp ana yoldan ayrıldıktan sonra 15 km’lik bir köy yolu sizi bekliyor. Bu yol zaman zaman engebeli olsa da çoğu mevsimde kamp alanına kadar araçla ulaşılabilir.

Tas Gölü Kamp Alanı Ulaşım

Tas Gölü Kamp Alanı Ulaşım

2- Doğası Muhteşem 

Her kamp yerine bu maddeyi yazabiliriz sanırım, çünkü doğa her haliyle başka güzel 🙂 Ancak şu ana kadar gittiğimiz kamp yeleri arasında en vahşi doğaya sahip yer sanırım burasıydı. Sık ormanlar, yemyeşil ağaçlar sizi başka bir şehre değil sanki başka bir kıtaya götürüyor.

Ormanın içindeki patika yollarda istediğiniz yöne yürüyüp keşfetmek sizin elinizde! Konaklamayacaksanız bile günü birlik bir yürüyüş rotası için değerlendirebilirsiniz.

3- Su Kaynaklarına Yakın

Yanınızdan akan dere doğal buzdolabınız. Ayrıca çeşmelerden mis gibi kaynak suyu akıyor. Biz henüz havalar o kadar ısınmadığı için giremedik ancak bir yaz günü aynı rotayı tekrarlayıp şelalelerin oluşturduğu minik göllere girmeyi düşünüyoruz.

4- Duyarlı, Hayvan ve Doğa Dostu İşletmeyen Sahip

Kampa yeni başlayacaklar için başlangıçta bir işletmenin olduğu yerleri tercih etmelerini tavsiye ederiz. Açıkçası biz ne kadar az işletme o kadar çok doğa diye düşünüyorduk, ta ki Korhan ile tanışana kadar.

İşletmenin sahibi Korhan inanılmaz duyarlı biri, mekanı asla para kaygısı gütmeden işletiyor.

Hem alanı doğasını asla bozmadan kampçılar için konforlu bir hale getirmiş, hem de doğayı korumak için pek çok şeyi ince ince düşünmüş. Elektrik, su ve tuvalet var, ateşinizi varillerin içinde yakıyorsunuz, kampçılarla günü birlik gelenlerin yeri ayrı, üstelik konaklama sadece 25 TL.

5-  Güvenli

İnanın doğa ve hayvanlar insanlar kadar tehlikeli değil. Ancak özellikle yeni başlayacak olanların aklına gelen bir soru olduğu için buna da özellikle yer vermek istedik.

İşletme muhteşem bir doğanın ortasında ve çok korunaklı. Üstelik alanda üç tane koruyucunuz olacak var : Arya, Thor ve Aşil (Achille). Üçü de birbirinden akıllı, birbirinden dost canlısı bu üçlü bize kamp boyunca arkadaşlık etti. Onlar etraftayken korkmanıza hiç gerek yok 🙂

Yazımızı bitirirken bu kampı bizim için daha da özel kılan birkaç ayrıntıya daha değinmek ve nacizane önerilerde bulunmak isteriz.
Bir başka kampta görüşünceye dek hoşçakalın 🙋🏻‍

📌Biz üç gün boyunca dokuz kişilik bir arkadaş grubu olarak çok eğlendik, birlikte yaşamanın ve üretmenin keyfine vardık. Siz de mümkün olduğunca çok arkadaşınızı doğayla tanıştırın, kamp ekibinizi büyütün!

📌Salim ve Aslı‘nın doğum günlerini kamp ateşimizin başında kutladık. Siz de özel günlerinizde bir kutlama alternatifi olarak doğada olmayı değerlendirin!

Kampta Doğum Günü Kutlaması

Kampta Doğum Günü Kutlaması

 

Benzer Hikayeler

Bir Yanıt Bırak